Haberler

MİLLİ DÜŞÜNCE, YERLİ ÜRETİM, DOĞRU TERCİH !

04 Haziran 2017 Pazar 00:19

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu olarak “Düşüncesiz hareket yanlış yaptırır” ilkesi ile yola çıkıp başlatmış olduğumuz “ %100 Milli Düşünce, Yerli Üretim ve Doğru Tercih “ programlarımız ile 3 tarafı deniz, 4 tarafı ise fırsat ve tehditlerle dolu Ülkemizin bu coğrafyada kendi savunma sanayisini, uzay sanayisini, uçağını, gemisini, tankını, yerli otomobilini, katma değeri yüksek fabrikalarını ve ileri teknoloji üreten sanayisini oluşturabilmesi için öncelikle milli ve yerli düşüncenin geliştirilmesi konusunu amaçlamaktayız.

Küresel ekonomideki sarsıntılara rağmen Türkiye ekonomisi son yıllarda heyecan verici gelişmeler kaydediyor. Bunların da verdiği özgüvenle Türkiye daha uzun vadeli ve derinlikli hedefler ortaya koyuyor. Yerli üretim fikrinin böyle kendi kültür ve geleneğini referans alan bir hükümet döneminde yükselmesi de bunun göstergesi.

Bu maksatla Ülkemiz genelinde farkındalık oluşturmak için çıkmış olduğumuz yolda programlarımızdan ilkini 2 Haziran 2017 tarihinde Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Konferans Salonunda gerçekleştirdik.

Programın açılışında Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, yerli üretim ve yerli düşüncenin önemine değindi.

Açılış konuşmalarının ardından Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Sekreteri ve "Milli Düşünce, Yerli Üretim, Doğru Tercih" programı Genel Koordinatörü Ertuğrul Karatay’ın moderatör olduğu panelde, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu Genel Değerlendirmede bulunurken, 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Abdulkerim Gök, “Yerli Üretimin Ülke Ekonomisine Katkısı” Emekli Albay Kadir Uğurlu, “Ruhların Millileşmesi” İşadamı Nejdet Külünk, “Ağır Sanayii” Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor, “Yerli Üretim ve Bağımsızlık” Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan, “Gençliğin Tüketim Şeması ve Üretim Modeli” başlıklarında konuşmalar yaparak salonda ki misafirleri bu alanlarda bilgilendirdiler. Soru-Cevap bölümününe yoğun ilgi gösteren katılımcılar konuşmacılara çok sayıda soru yönelttiler.

Daha sonra Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın'ın ev sahipliğinde Rektör Yardımcıları, Üniversite Genel Sekreteri, Öğretim Elemanları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı programın sonunda, tüm misafirler Üniversitenin verdiği iftar yemeğine katıldılar.

Programlarımız tüm hızıyla devam edecek.

Fotoğraflar için tıklayınız;
 

www.genckonfed.org
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu
#TGKKF #genç #Genckonfed #konfederasyon #gençlikkulüpleri#TürkiyeGençlikKulüpleriKonfederasyon
 

 
Yorum Ekle